Haber Masası

2012/05/11

Kyle Chandler; Martin Scorsese ve Leonardo DiCaprio’nun Filmi The Wolf of Wall Street’e Katıldı

Kyle Chandler Br. Wall

Oscarlı yönetmen Martin Scorsese, bir sonraki projesi için kadronun en hasını hazırlıyor. Jordan Belfort’un kendi anılarını yazdığı aynı adlı kitaptan uyarlanan The Wolf of Wall Street’te Leonardo DiCaprio, parti delisi ve uyuşturucu bağımlısı broker Belfort’ı canlandıracak. Bu yılın Oscar adaylarından Jonah Hill geçtiğimiz günlerde Belfort’ın yakın arkadaşını ve iş ortağını canlandırmak üzere kadroya katılmıştı. Şimdi de Deadline’ın haberine göre, Friday Night Lights’ın yıldızı Kyle Chandler, Belfort’ın dolandırıcılık ve para kaçırma suçu sebebiyle 22 ay boyunca federal hapishanede yatmasını sağlayan davayı yürüten FBI ajanını canlandıracak.

Chandler’ı yakında uzun bir süre boyunca harika rollerle beyazperdede göreceğiz. Friday Night Lights dizisindeki rolüyle Emmy ödülü kazanan aktör şu anda Oscarlı yönetmen Kathryn Bigelow’un Üsame Bin Ladin filmi Zero Dark Thirty’nin çekimlerini Jessica Chastain ile birlikte gerçekleştiriyor. Broken City adlı filmde Mark Wahlberg ve Russell Crowe ile rol alıyor. Ayrıca Kasım ayında vizyona girecek olan Ben Affleck’in yönettiği Argo adlı merakla beklenen dram filminde de sağlam bir role sahip.

Filmin konusuna yeniden göz atalım:

Gündüzleri bir dakikada milyon dolarlar kazandı. Geceleri ise yaşayabildiği kadar hızlı yaşadı; seks, uyuşturucu, uluslararası bilgi satıcılığı… 170 foot yatı batırdı, Gulfstream jetini düşürdü, otele 700.000 dolar borçlandı. O, tüm bunları yaparken eşi ve çocukları evde onun gelmesini bekliyordu. Bu hızlı konuşan ve deli gibi parti yapan adamı kendi gibi broker olan iş arkadaşları “kral” olarak isimlendirdi.

1990’larda Jordan Belfort, yatırım firması Stratton Oakmont’un kralı, Amerika finans piyasasının en kötü şöhretli ismi oldu. Piyasada adı çıkan Belfort, kendini en sonunda Long Island’da buldu. İşte bu da Belfort’un, birinci ağızdan kendi hikayesi; ayrıca açgözlülüğün, gücün ve taşkınlığın getirileri… Yazar Hakkında

Misafir
Misafir
Sinema Kulübü'nde yazıları yayımlanan misafir yazarlar için ortak hesap.
Henüz Yorum Yok


ilk yorum yapan siz olun!


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>