Haber Masası

2012/04/11

@PuCCaa’nın Kitabı Film Oluyor

pucca1-tile

Her şey bundan 3-4 yıl önce başladı. PuCCa takma ismiyle genç bir kız, ayrıldığı sevgilisini rezil etmek amacıyla http://passiflora-rapunzel.blogspot.com/ böyle bir blog açtı. PuCCa’nın günlüğü kısa zaman içinde yüz binlerce kişiye ulaştı. PuCCa’nın internet üzerinde o kadar büyük bir hayran kitlesi oldu ki; PuCCaa adıyla açtığı twitter hesabıyla da internet fenomeni haline geldi. Yüzünü ve gerçek ismini yıllarca saklayan PuCCa dayanamayıp geçtiğimiz aylarda düzenlediği bir imza gününde gerçek kimliğini açıkladı ve Okan Bayülgen’in programına konuk oldu. Marilyn Monroe hayranlığıyla tanınan PuCCa Selen Işık – yerli Bridget Jones oldu ve şimdi de büyük okuyucu ve hayran kitlesi sayesinde tüm medya ve yapım şirketlerinin ilgisini çeken PuCCa Selen’in kitabı beyazperdeye uyarlanıyor.

PuCCa’nın “PuCCa Günlük – Küçük Aptalın Büyük Dünyası” adlı çok satan ilk kitabı Medyavizyon’un yapımcılığı ve dağıtımında çekilecek. Şu anda PuCCa’yı kimin canlandıracağı bilinmeyen filmin, 18 Ocak 2013’te vizyona girmesi planlanıyor.

Gelelim filmin detaylarına… Filmde hangi karakterlerin bulunacağını söylemek çok da zor değil. Tabii ki Erik, Pekmez, Bayan Kaltak, kız kardeş Zodyaklı ve diğerleri… PuCCa’yı kimin canlandıracağı bilinmiyor dedik; ama adı geçen bazı aktrisler olmadığı da söyleyemeyiz. Selen Işık gibi yapımcılar da PuCCa’yı Işık’ın kendisinin canlandırmasını istiyorlar. Fakat yine de bazı denemelerin ardından birkaç aktrise de şans verilecek. Gupse Özay ve Ezgi Mola gibi oyuncuların adı geçse de eğer kendi yarattığı karakter olan PuCCa’yı Selen Işık oynarsa filmin çok daha fazla ilgi çekeceği kesin! Kitaplarının da peynir ekmek gibi satmasının ardından filmin gişe rekorları kıracağı düşünülüyor. Bunu düşünmemek için de bir sebep yok gibi görünüyor.

Küçük Aptalın Büyük Dünyası’ndan sonra Geriye Kalan Her Şey adlı ikinci kitabıyla da büyük kitlelere ulaşan, neredeyse şu anki tüm twitter ünlülerinin öncüsü olan PuCCa Selen Işık, üçüncü kitabı için çalışmalarını da sürdürüyor.

 

Pucca’nın twitter hesabına buradan bakabilirsiniz: @puccaaYazar Hakkında

Misafir
Misafir
Sinema Kulübü'nde yazıları yayımlanan misafir yazarlar için ortak hesap.
2 Yorum Yapılmış


  1. boscumle

    yazılara tarih de eklerseniz daha iyi olur.


  2. boscumle

    pardon zaten varmış :DBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>